SANİ KONUKOĞLU VAKFI

FAALİYETLER

Eğitim Faaliyetleri

Vakfımız bursiyerlerine çeşitli zamanlarda Gaziantep, Ankara, İzmir ve İstanbul merkezlerinde eğitimler düzenlenmektedir. Bu eğitimlerle hem SANKO ailesi bünyesindeki bursiyerlerimiz bir araya gelip tanışma ve sosyalleşme fırsatı edinmekte, hem de kariyerlerinde ve eğitim süreçlerinde kendilerine fayda sağlayacak yeni beceriler edinmektedir.

Sağlık Faaliyetleri

Sani Konukoğlu Vakfı, maddi açıdan imkanları yetmeyen kişilere sağlık alanında çeşitli destekler sunmak, gerek kendi kurumlarında gerekse de farklı kurumlar bünyesinde tedavilerini üstlenmek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri

Sani Konukoğlu Vakfı, toplumsal projeler yürüten engelli dernekleri, okullar, gaziler ve şehit aileleri, yardımlaşma dernekleri, huzurevi, çocuk yuvası ve sevgi evleri gibi sosyal kuruluşlara ve derneklere “PAYLAŞMAK MUTLULUKTUR” anlayışından hareketle çeşitli yardımlar yapmakta, ziyaretler gerçekleştirmektedir.

Sani Konukoğlu Vakfı, sosyal sorumluluk faaliyetleri yürüten dernek ve kurumlarla koordineli biçimde ziyaretler düzenlemekte, iftar yemekleri ve buluşmalar organize etmektedir. Özel eğitim merkezleri, şehit-gazi dernekleri, sevgi evleri gibi kurumlarla dirsek dirseğe çalışan vakfımız, bu faaliyetler ile toplumun her kesimine dokunmayı amaçlamaktadır.

AÇEV İş Birliği

1998 yılından bu yana merkezi İstanbul’da bulunan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile Sani Konukoğlu Vakfı arasında yapılan protokol kapsamında, 1998-2016 yıllarında 379 Eğitici ile 1.003 erkek ve 9.497 kadın olmak üzere toplam 10.500 yetişkine okuma yazma öğretilmiştir. AÇEV’in Gaziantep’teki faaliyetleri sonlanana dek iş birliği sürdürülmüştür.

40

Kalıcı Eser

25B+

Burs Alan Öğrenci

1.4M+

Gıda Yardımı Yapılan Aile

22

Okul Sayısı

200B+

Çanta + Kırtasiye Yardımı