SANİ KONUKOĞLU VAKFI

ÖDÜLLER

Vakfın kurucusu Merhum Sani Konukoğlu, sağlığında yaptığı sosyal hizmetler nedeniyle Bakanlar Kurulu’nun 27 Ekim 1997 tarih ve 30 numaralı kararı ile “Devlet Üstün Hizmet Madalyası ve Beratı”na layık görüldü.

 

Madalya ve Berat, 27 Ekim 1997’de Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından Çankaya Köşkü’nde düzenlenen törenle oğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’na teslim edildi.

Sani Konukoğlu Vakfı, 1997 yılında Türkiye genelinde “Eğitim ve Sağlık” alanında 4500 vakıf arasından  “Yılın Vakfı” seçilmiştir.

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen törenle Abdulkadir Konukoğlu’na Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün “Vakıf İnsan” ödülü verilmiştir.

Halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetlerde bulunduğundan dolayı, Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’na; Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nca “Üstün Hizmet Ödülü” verilmiştir.

Gaziantep Üniversitesi Senatosu, halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi ile üniversiteye yaptığı desteklerden dolayı Vakfımız Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’na “Fahri Doktora” unvanı ve “Toplumsal Duyarlılık” ödülü vermiştir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, bir milyon TL üzerinde yardım yapan 9 vakıf arasında bulunan Sani Konukoğlu Vakfı’na teşekkür plaketi verdi.

 

Ankara Milli Kütüphanede, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün, Türkiye genelindeki 4500 vakıf arasında, vakıf amaçları doğrultusunda bir milyon TL üzerinde yardım yapan vakıflara plaket verilmesi amacıyla tören düzenlendi.

 

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, milletvekilleri ve bürokratların katılımı ile düzenlenen program kapsamında, Sani Konukoğlu Vakfı’nın plaketini, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Sani Konukoğlu Vakfı Kurucu Üyesi Adil Sani Konukoğlu aldı.

Sani Konukoğlu Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu “Bugüne kadar sayısını bilmediğim kadar çok ödül aldım ama vakıf hizmetleri dolayısıyla aldığım ödül benim için en anlamlısıdır” dedi.

 

Ekovitrin 18’inci Yılın Starları Ödülleri’nde, Sani Konukoğlu Vakfı yılın vakfı seçildi. İstanbul’da Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) yerleşkesinde düzenlenen ödül törenine, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Aksu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, TİM Başkanı İsmail Gülle, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Ekovitrin Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Abacıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeref Özata ve Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Koçak ile iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Ekovitrin dergisi tarafından “Türkiye’de Yılın Vakıf İnsanı” ödülüne değer görüldü. 

 

Yılın Starları Ekovitrin Jürisi tarafından yapılan değerlendirmede, Sani Konukoğlu Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı da olan Abdulkadir Konukoğlu’nun, Türkiye’nin kalkınması yolunda gösterdiği üstün gayretlerin yanı sıra, ülkenin sosyal ve eğitim hayatına katkıları, sosyal sorumluluk ve hayır işlerine liderlik etmesi nedeniyle Türkiye’de Yılın Vakıf İnsanı Ödülü’ne layık görüldüğü belirtildi.